Tradycje mojej rodziny w zakresie handlu, produkcji oraz naprawy obuwia sięgają XIX w. Działalność tą w 1891 r. rozpoczął mój pradziadek Paweł Długoń, który w Bieruniu założył firmę, która początkowo zajmowała się naprawą butów, a następnie ich produkcją i sprzedażą. Działalność tą kontynuował najpierw mój dziadek Karol, a następnie mój ojciec – również Karol.
Jak to się kiedyś mówiło w rodzinach szewców, ja urodziłam się „na kopycie” i już jako mała dziewczynka bardzo lubiłam przyglądać się produkcji obuwia, jego naprawie oraz sprzedaży. Zapach skóry, kleju oraz drewna do ćwiekowania towarzyszył mi od pierwszych chwil mojego życia. Aby tradycji rodzinnej stało się zadość ukończyłam kierunek towaroznawstwa przemysłowego w specjalności skór i obuwia na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Zaraz po studiach zaczęłam pracę w rodzinnej firmie, którą prowadziłam do końca 2012 r.
Prowadzona przeze mnie działalność związana z obuwiem i wyrobami ze skóry, kontakty z nabywcami i sprzedawcami tych wyrobów, a także ciągłe kształcenie się w tym zakresie pozwoliły mi poznać dogłębnie zarówno stosowane przy produkcji obuwia technologie i materiały, jak i związane z tym zagrożenia dla jego jakości. Natomiast bezpośrednia styczność z klientami, pozwoliła mi na zrozumienie ich oczekiwań i problemów z którymi się borykają.
W roku 2006 w Centralnym Laboratorium Przemysłu obuwniczego w Krakowie ukończyłam kurs dla specjalistów do spraw oceny jakości i reklamacji obuwia. W tym samym roku uchwałą Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Skórzanego przyznano mi tytuł rzeczoznawcy i zostałam wpisana na listę PIPS pod numerem 208. Dwa lata później zostałam wpisana także na listę rzeczoznawców do spraw jakości produktów lub usług Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Katowicach pod numerem 93. W roku 2012 postanowiłam poszerzyć swoje wiadomości i w Instytucie Przemysłu Skórzanego w Krakowie ukończyłam kurs dla specjalistów do spraw oceny jakości i reklamacji obuwia, wyrobów skórzanych i włókienniczych. W tym samym roku Polska Izba Przemysłu Skórzanego w Łodzi oraz Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Katowicach przyznały mi tytuł rzeczoznawcy w zakresie kaletnictwa. W roku 2014 decyzją Prezesa Sądu Okręgowego w Katowicach zostałam ustanowiona biegłym sądowym z zakresu obuwnictwa i kaletnictwa. Pozwala mi to wykorzystywać moją wiedzę na potrzeby zarówno klientów indywidualnych, sprzedawców, jak i producentów, a podstawowym kryterium, jakim kieruję się wykonując ekspertyzy jest obiektywizm.